

De curator vertelt: Eugène Brands en de kosmos
De fascinatie van kunstenaar Eugène Brands voor het heelal
De Amsterdamse schilder Eugène Brands (1913–2002) raakt al op jonge leeftijd in de ban van het heelal. Wanneer hij op zijn 11e ontdekt dat de aarde een bewegende bol is in een oneindig universum, ervaart hij een overweldigende verwondering – een gevoel dat zijn vader tot zijn verbazing niet lijkt te delen. Dit moment wordt een blijvende inspiratiebron. Brands' levenslange fascinatie voor de kosmos loopt als een rode draad door zijn werk.
Op donderdagmiddag 11 december gaat Eliane Odding, gastcurator van de tentoonstelling Mysterious Universe – Eugène Brands / Gabriel Lester, dieper in op de bijzondere relatie van Eugène Brands met het heelal. Ben jij bij deze exclusieve lezing aanwezig?
11 december 2025 - 14:00 - 15:00
€7,50, excl. museumentree
Aanmelden kan via info@vanbommelvandam.nl (vol=vol). De deelnamekosten worden betaald aan de balie bij binnenkomst.
Meer over Eliane Odding
Voor Stichting Eugène Brands onderzocht kunsthistorica, tentoonstellingsmaker en schrijver Eliane Odding het beeldmateriaal dat de stichting bezit van het werk van Brands. Met het doel het oeuvre nauwkeurig in kaart te brengen en het beschikbare materiaal beter toegankelijk te maken, werkte zij aan een uitgebreide database die in de toekomst als basis kan dienen voor verder onderzoek.
Odding is gespecialiseerd in het oeuvre van meerdere CoBrA-kunstenaars. In het kader van haar onderzoek voor de nieuwe monografie over Anton Rooskens stelde zij samen met Marguerite Tuijn een tentoonstelling samen voor het Stedelijk Museum Schiedam. De reizen van Rooskens was daar te zien van 28 januari t/m 25 juni 2023.

















