Wanneer je via het nieuws wordt geconfronteerd met alle problemen in de wereld, lijkt een grap misschien misplaatst. Toch is humor juist in moeilijke tijden van groot belang. In de kunst duikt humor vaak op als een rebels, verontrustend of bevrijdend element. De grap maakt het mogelijk beladen onderwerpen bespreekbaar te maken, remmingen te overwinnen, om te gaan met ongemakken, te relativeren en te verwerken.
In de groepstentoonstelling It’s Not A Joke presenteren we vanaf dinsdag 1 april bekende en aanstormende hedendaagse kunstenaars die humor inzetten om sociaal-maatschappelijke en politieke kwesties bloot te leggen. Ze dagen je uit om verder te kijken dan het speelse voorkomen van hun werk en zetten aan tot nadenken over thema’s als genderongelijkheid, machtsmisbruik en klimaatverandering.
Deelnemende kunstenaars zijn Yael Bartana (IS, 1970), Salim Bayri (MA, 1992), Pii Daenen (NL, 1950), Ryan Gander (GB, 1976), Willem de Haan (NL, 1996), Sarah Lucas (GB, 1962), Tala Madani (IR, 1981), Hester Oerlemans (NL, 1961), Agata Siwek (PL, 1972), Ghita Skali (MA, 1992) en Nora Turato (HR, 1991).
Willem de Haan, Motor Home, 2024. Fotografie: Sven Jacobs